MATALENT Nemzeti Tehetség Program

2016. MaTalent- PILOT program

Matematikai tehetségazonosítás bevezetése legalább egy évfolyamon NTP-MTB-M-15-001.

Intézményünk részt vett az Oktatási Hivatal NTP-MTB-M-15-0001 számú MaTalent - Matematikai tehetségazonosítás bevezetése legalább egy évfolyamon című tehetségpályázat pilot programjában. Ennek keretében a 4. évfolyamos tanulók közül az összesített eredményeik alapján legalább egy szórásnyi értékkel magasabb pontszámot értek el a teljes minta átlagánál a következő tanulók:

• Dancs Lili 4.a
  • Tuboly Zsófia 4.b
  • Vaski Botond 4.a

A program koordinátora: Salamon Edit, intézményvezető-helyettes

2017. MaTalent2

A program keretében a 4. évfolyamos tanulók közül az összesített eredményeik alapján az alábbi eredmények születtek tanulóink tehetségazonosítása kapcsán:

• Domján István 4.a, 740 ponttal, átütő tehetségfejlődésű tanuló.
  • Benke Boglárka 4.b, 735 ponttal, átütő tehetségfejlődésű tanuló.
  • Bednárik Botond 4.b, 728 ponttal, kiemelkedő tehetségfejlődésű tanuló.

Tehetségígéret: Szalóky Ádám 4.a, Simon Tamás 4.a, Mileji Mirella 4.b, Szalóky Léna 4.a, Tornyos Kevin 4.b.

A program koordinátora: Salamon Edit, intézményvezető-helyettes

2018. MaTalent Tehetség Program

Intézményünk részt vett az Oktatási Hivatal NTP-MTKM-M-17 számú MaTalent3 – a 4. évfolyamos tanulók online matematikai tehetségazonosítás című tehetségpályázat programjában. Ennek keretében 2018. márciusában 14 fő 4. évfolyamos tanulót választottunk ki, akik részt vettek az online matematikai mérésben. A mérés eredményeképpen 4 fő tehetségígéretet azonosítottak: Horváth Gergő Bálint 4.a, Borsos Borbála 4.b, Szabó Zsóka 4.b, Szopka Zsombor 4.b

A program koordinátora: Salamon Edit, intézményvezető-helyettes

Intézményünk 4. alkalommal vett részt az Oktatási Hivatal NTP-MTB-M-18 MaTalent4 – online Matematikai tehetségazonosítás a negyedik évfolyamon című tehetségpályázat programjában. A mérés eredménye alapján NEMZETI TEHETSÉG PROGRAM Matematikai tehetségazonosítás eredménye a következő:

kiemelkedő tehetségfejlődésű tanuló: Fábián Benedek 4.b

tehetségígéret: Pongrácz Zoé 4.b, Kovács Boldizsár Miklós 4.a, Lánczos Bálint 4.b, Vörös Kinga 4.b, Derzsi Réka 4.a.

Kértük a pedagógusokat, a tanulókat, illetve a szülőket regisztráljanak a TehetségKapu rendszerben a www.tehetsegkapu.hu oldalon.

A program koordinátora Salamon Edit intézményvezető-helyettes.

2019. MaTalent5

Az Oktatási Hivatal MaTalent5 – online matematikai tehetségazonosítás a negyedik évfolyamon című tehetségpályázat programjának keretében 21 fő 4. évfolyamos tanulót választottunk ki, akik részt vettek a mérésben.

Közülük 4. a osztályból kiemelkedő tehetségfejlődésű tanuló: Harmath Flóra,

tehetségígéretek: Buzu András 4.b, Iván Jácint 4.a, Zelkó Benedek 4.a, Fehér Gréta 4.b. 10 fő 500 - 567 pontot teljesített: Borsos Veronika 4.b, Fecske Krisztina 4.b, Tihor Nimród 4.a, Czett Alexander 4.b, Böjte Katalin Ágnes 4.a, Tuboly Zsombor 4.a, Horváth Botond Gergő 4.a Gulyás Emese Anna 4.b, Takács Nóra4.a, Kocsis Jázmin 4.a.

A program felelőse: Salamon Edit intézményvezető- helyettes, tehetség-koordinátor.